Výrobce krmiv

Farmář

Silážování / Konzervace

Zvířata

Kukuřice - silážní přípravky

AdiSil®Lac

Mikrobiální inokulant pro konzervaci

kukuřice a glycidových objemných krmiv.

  • Kvalitnější fermentační proces.
  • Maximální koncentrace živin.
  • Nižší ztráty při silážování.
  • Vyšší chutnost a příjem.
  • Vyšší stravitelnost.
  • Vyšší produkce mléka.

Symbol pro použití

v ekologickém zemědělství.

Popis

Složení a koncentrace

Dávkování

AdiSil® Lac je špičkový silážní přípravek určený pro konzervaci kukuřice a glycidových objemných krmiv. Jeho použití se doporučuje ve všech případech, kde je požadovaná okamžitá a co nejvyšší produkce kyseliny mléčné.

 

AdiSil® Lac obsahuje dva unikátní kmeny mléčných baktérií; Pediococcus acidilactici je iniciační kmen zahajující fermentaci ihned po aplikaci konzervantu a Lactobacillus plantarum, který fermentační proces dokončí a stabilizuje silážovanou hmotu. Oba silážní kmeny patří do skupiny homo fermentativních bakterií, jejichž hlavním produktem fermentace je kyselina mléčná.

 

Z hlediska energetické náročnosti je pro bachorovou mikroflóru metabolicky nejvýhodnější L forma kyseliny mléčné. Použité kmeny produkují kyselinu mléčnou především v L formě. Po aplikaci přípravku AdiSil® Lac dochází k rychlému poklesu hodnoty pH, zastavení množení nežádoucích mikroorganismů a snížení rizika následné degradace silážované hmoty. Takto ošetřená siláž obsahuje maximální koncentraci uchovaných živin a je pro skot chuťově atraktivní.

 

Výsledkem je zlepšení užitkovosti dojnic a návratnost vložené investice.

Lactobacillus plantarum

Pediococcus acidilactici

nejméně 1 x 1011 CFU/g přípravku*.

 

* CFU – jednotky tvořící kolonie

 

Jedno balení 250 gramů je určeno pro ošetření 250 tun silážované hmoty – základní dávka 1 gram na 1 tunu hmoty. Celé balení rozmíchejte v 1 – 2 l čisté vody. Takto připravený roztok dále rozmíchejte v takovém množství vody, které vyhovuje optimálnímu dávkování vašeho aplikátoru a rovnoměrně aplikujte na řezanku přímo při sklizni anebo při jejím silážování.

Pro menší množství siláže je možné použít přiloženou odměrku s vyznačenou ryskou 50g AdiSilu.

 

|     Poslední aktualizace: 17.2. 2019

Úvod

O nás

Partneři

Fotogalerie

Kontakty

Design Janota