Výrobce krmiv

Farmář

Silážování / Konzervace

Zvířata

Enzymy

Nová generace vysoce účinné E. Coli fytázy vyvinutá vědci z Cornell University, USA

Klíčem účinné fytázy je rychlost odbourání fytátu. Čím rychleji je fytát odbouraný, tím je růst zvířat a konverze krmiv lepší. OptiPhos prokázal, že rychle odbourává fytát za podmínek, které odpovídají horní části zažívacího traktu. To je také důvod, proč je OptiPhos nejúčinnější fytázou na trhu.

 

  • OptiPhos® CT termostabilní
  • OptiPhos® G granulovaný
  • OptiPhos® L tekutý

Popis

Dávkování

OptiPhos® je fytáza nové generace, která byla vyvinuta na University of Cornell (USA). Vědci na této univerzitě objevili bakterii E.coli, která produkuje velmi účinnou 6-fytázu, identifikovali gen odpovědný za produkci fytázy, izolovali jej           a přenesli do kvasinky Pichia pastoris. Tyto kvasinky se zabudovanými geny, které kódují produkci fytázy, jsou schopny produkovat velké množství E. coli fytázy OptiPhos®.

 

OptiPhos® se používá v krmných směsích pro monogastrická zvířata, kde hydrolyzuje kyselinu fytovou a uvolňuje fosfátové skupiny, které se tak stávají pro zvířata využitelnými a mohou být absorbovány v dolní části trávicího traktu. Vzhledem k tomu, že monogastrická zvířata postrádají enzym fytázu, nejsou obvykle schopna rozkládat kyselinu fytovou a nemohou tedy využívat fosfor vázaný v této molekule. Přidáním fytázy OptiPhos®   do krmiva se může v organismu zvířete uvolňovat fosfor vázaný na fytát, což platí pro 70% veškerého fosforu obsaženého                 v surovinách rostlinného původu. Tímto způsobem je možné snížit množství přidávaného anorganického fosforu ve formě  dihydrogenfosforečnanu nebo hydrogenfosforečnanu vápenatého.

 

OptiPhos® se do krmných směsí dodává v mikro-granulované - OptiPhos® G,

potahované termostabilní - OptiPhos® CT  a  tekuté  -  OptiPhos® L  formě.

|     Poslední aktualizace: 4.4. 2018

Design Janota

Úvod

O nás

Partneři

Fotogalerie

Kontakty